RSS
 

Archiwum dla: Luty, 2011

Apel łódzkich i lubelskich florystów

28 Lut
APEL NA APEL
Po raz kolejny poszedł w eter apel skierowany do żałobników, dotyczący tym razem dostojnika Kościoła, żenujący i przewrotnie destrukcyjny, naruszający WOLNĄ WOLĘ każdego z nas otrzymaną od Najwyższego. (Dziennik Wschodni – 13 luty 2011 r. Apel bp. Cisło)
O co chodzi ? O kwiaty składane na grobach, a konkretnie o nieskładanie ich w ceremonii pochówku. Jednocześnie z apelem o przekazywanie pieniędzy przeznaczonych na ich zakup na cele charytatywne z konkretnym wskazaniem na co. Czyli odgórne sterowanie i manipulowanie naszą wolą, naszymi uczuciami i pieniędzmi. (Apeli takich dotyczących również ślubów i innych uroczystości mnoży się coraz więcej.)
Uprawy kwiatów i roślin ozdobnych – ogrodnictwo, jak i ich przetwarzanie i układanie – florystyka, to branże zawodowe równo cenne z innymi zawodami i stanowią o utrzymaniu tysięcy osób z nią związanych. Zawodowców pracujących w tej branży na potrzeby nas, kupujących kwiaty ze względów obyczajowych, a także dla potrzeb kulturowych i duchowych. Kwiaty od zarania dziejów towarzyszyły ludziom na co dzień w różnych obrzędach. Są częścią nie tylko kultury materialnej, ale przede wszystkim duchowej. Znajdowane są w prostychkurhanach i w bogatych grobach faraonów. Są wyrazem uczuć, hołdu, pamięci, wyrażają naszą kulturę osobistą, pamięć i tradycję. Są zewnętrznym przejawem naszych potrzeb emocjonalnych.
Tak więc sterowane apele o zamianę kwiatów z okazji uroczystości ślubnych czy żałobnych, na składkę charytatywną narusza nie tylko naszą duchowość i wolną wolę, ale przede wszystkim dobre obyczaje, tradycje i kulturę.
Dlaczego stroi się kwiatami ołtarze, sypie kwiaty w procesjach Bożego Ciała, święci palmy?
Dlaczego, kiedy stawiano ołtarze dla pielgrzymującego Papieża, dekorowano je ogromną ilością kwiatów? Dlaczego wtedy nikomu nie przyszło do głowy, aby ZAMIAST KWIATÓW postawić pudła na żywność dla zwierząt, zrobić zbiórkę środków czystości dla potrzebujących, zbiórkę pluszaków ? – wzniosłe, charytatywne cele.
NASZ APEL – ŻADNEGO ZAMIAST !
Nie obdzierajcie naszej obyczajowości, kultury w różnych jej aspektach, tradycji i naszych wewnętrznych potrzeb. Nie manipulujcie i nie sterujcie naszą wolną wolą.
Kwiaty to piękno, kwiaty to radość. Dawać i otrzymywać kwiaty to dzielić się pięknem i radością. To wyrażać szacunek, poważanie, miłość, przyjaźń, tęsknotę a także żal, smutek i żałobę.
ŻADNEGO ZAMIAST !
Łódzki Klub Florystów i
Lubelski Klub Florystów
 

Wiązanki ślubne z jasnych kwiatów

23 Lut

Wiązanki ślubne z białych, kremowych i pistacjowych kwiatów

 

Dekoracja kościoła p.w. Świętego Ducha w Lublinie

23 Lut

Dekoracja kościoła na ślub p. Joasi

 

Cantedeskia ‚Garnet glow’ w bukiecie ślubnym p.Magdy

18 Lut

Bukiet ślubny w kształcie torebki dla panny młodej, z szafirków i eustomy dla druhny

 

Bukiety ślubne z fioletowej cantedeskii

18 Lut

Wiązanka  ślubna p. Justyny

Wiązanka ślubna p. Karoliny

 

Bukiet ślubny p. Kasi

18 Lut

Bukiet ślubny z białych kwiatów: cantedeskii, śniedka i eustomy z dodatkiem eukaliptusa, trawy niedźwiedziej i delikatnych perełek.

 

Kosz pełen wiosennych kwiatów

18 Lut

Kosz kwiatowy wykonany został z: anemonów, narcyzów, szafirków, tulipanów i gerber.

 
 

Ślub pełen słoneczników

16 Lut

Bukiety ślubne, dekoracja sali weselnej i kościoła ze słoneczników

 

Dekoracje sali weselnej z amarylisa (Hippeastrum).

16 Lut

Pomysł na udekorowanie kwiatami sali weselnej z wykorzystaniem amarylisa w dwóch wariantach kolorystycznych.

 

Dekoracja kościoła

06 Lut

Kwiatowa dekoracja kościoła p.w. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie.

Zdjęcia www.m-fotografia.pl